DMT - RUH MOLEKÜLÜ (+15) 2

DMT – RUH MOLEKÜLÜ (+15)Abone olun! ► https://goo.gl/NjGR6n
Diğer videolarımızı izlemek ister misiniz? ► https://goo.gl/HbveKu

TURETENER GENEL KÜLTÜR PROJESİ 28. BÖLÜM… DMT İNSAN BEYNİNDE BULUNAN EPİFİZ BEZİ TARAFINDAN ÜRETİLEN BİR HORMONDUR. EPİFİZ BEZİNİN KOZALAĞA BENZER BİR YAPISI VARDIR İNGİLİZCE ADI İSE KOZALAKSI BEZ ANLAMINA GELEN ‘’PİNEAL GLAND’DIR’’. BEYNİMİZİN TAM ORTASINDA TEK BAŞINA BULUNMAKTADIR VE DMT TAM DA BURADAN SALGILANMAKTADIR.
DMT SALGILANMASI İNSANLARDA REM UYKUSU SIRASINDA ARTIŞ GÖSTERİR. ASIL ÖNEMLİ OLAN İSE DMT DOĞUM VE ÖLÜM ANLARINDA MUHTEŞEM BİR SEVİYEYE ULAŞIR. HEM ANNEDE HEM DE DOĞAN ÇOCUKTA DMT ETKİSİ EN ÜST SEVİYEDE HİSSEDİLMEKTEDİR…
EPİFİZ BEZİNİ EN ÇOK ETKİLEYEN VE DİZGİNLEYEN MADDE İSE FLORÜRDÜR. EPİFİZ BEZİ VE KEMİKLER VÜCUDA GİREN FLORÜRÜ BİR MIKNATIS GİBİ ÇEKER VE HER GÜN VÜCUDA GİREN FLORÜR İNANILMAZ OLUMSUZ ETKİLERE YOL AÇAR. EPİFİZ BEZİNİN SEMBOLU PEK COK DİNE İLHAM KAYNAĞI OLMUS, HATTA DOĞU İNANIŞLARINDAKİ ÜÇÜNÇÜ GÖZ TABİRİ DE YİNE EPİFİZ BEZİ SEMBOLUNUN TIPATIP AYNISIDIR. HER ORGANİZMA KENDİ İÇİNDE AZ YA DA ÇOK BU HORMONDAN SENTEZLER. ANCAK DMT SEBEPSİZ YERE AKTİF OLAN BİR HORMON DEĞİLDİR. METABOLİZMA İÇERİSİNDEKİ BU İŞE YARAMAZ HALİNDEN KURTULMASI VE KARACİĞER TARAFINDAN YAKILIP ETKİLERİNİN BEYNE YOLLANMASI İÇİN BİR KIVILCIMA İHTİYAÇ DUYAR.
ŞAMANLAR BİNLERCE YILDIR BU DMT ETKİSİNİ ORTAYA ÇIKARMAK İÇİN BİR BİTKİYİ KAYNATIP ONUN SUYUNU İÇERLER. BU BİTKİNİN ADI AYAHUASCA’DIR VE YÜKSEK MİKTARDA DMT İÇERİR. TRANS HALİNE GEÇİP MEDİTASYON VE İBADET İLE BİRLİKTE DE BU TRANS HALİNİ ÇOK UZUN ZAMANLARA ÇIKARIRLAR. GÜNÜMÜZDE AMAZON ORMANLARININ DERİNLİKLERİNDE 3-4 HAFTA SÜREN BU AYİNLERE KATILMAK MÜMKÜNDÜR. ANCAK BU AYİNLER BİR EĞLENCE DEĞİL BİR AYDINLANMA RİTÜELİ OLARAK GÖRÜLMEKTEDİR. AYRICA GÜNEY AMERİKA’DA ŞAMANİST KABİLELER TARAFINDAN YÜZYILLARDIR HASTALARIN TEDAVİSİNDE YAYGIN BİR ŞEKİLDE KULLANILMAKTADIR.
17. YY DA ÜNLÜ FELSEFECİ DESCARTES EPİFİZ BEZİNİN RUH İLE BEDENİN İRTİBAT NOKTASI OLDUĞUNU DA SÖYLEMİŞTİR.
VE MEVLANA… BİR SÖZÜNDE ŞUNU SÖYLER; ‘’ÜZERLİK TOHUMU KARANLIĞI ÖRTTÜ VE GERÇEK GÖRÜNDÜ…’’ BAHSEDİLEN ÜZERLİK TOHUMU DA YÜKSEK MİKTARDA DMT İÇERMEKTEDİR.
NASIL YANİ? ARAŞTIRMA ENTERESAN BİR HAL ALMAYA BAŞLADI DEĞİL Mİ? DEVAM EDELİM..
DOĞADA YOĞUN OLARAK DMT İÇEREN BİR DİĞER BİTKİ İSE ARUNDO DONAX’TIR…YANİ KARGI KAMIŞI… PEKİİİİ KARGI KAMIŞINDAN NE YAPILDIĞINI BİLİYOR MUSUNUZ? BİLDİĞİNİZ NEY… YANİ MESNEVİNİN İLK 18 BEYİTİNİN ADANDIĞI YÜZLERCE SEMBOLİK ANLAMIN YÜKLENDİĞİ MUHTEŞEM ENSTRUMAN. SİZCE BUNLARIN HEPSİ TESADÜF OLABİLİR Mİ? TURETENER EKİBİ İYİ SEYİRLER DİLER…

Seslendirme: Yavuz İgret – Başak Üretener – Taner Üretener

THE SPIRIT MOLECULE BELGESELİNİ İZLEMEK İÇİN;
https://www.youtube.com/watch?v=LtT6X…

TURETENER EKİBİ TARAFINDAN HAZIRLANAN ‘’GENEL KÜLTÜR PROJESİ’’ EĞİTİCİ VE BİLGİLENDİRİCİ VIDEOLARDAN OLUŞMAKTADIR. AMACIMIZ BİLGİLENİRKEN BİLGİLENDİRMEK, ANLADIĞIMIZI EN BASİT ŞEKİLDE SİZLERE ANLATMAKTIR. HAYATINIZ BOYUNCA SİZE LAZIM OLACAK BİLGİLERLE DONATILMAK VE BU EĞLENCELİ ANLARDA BİZE ORTAK OLMAK İÇİN VIDEOLARIMIZI TAKİP EDİN…
www.turetener.com

Music: MK2
Kevin MacLeod sanatçısının Big Mojo – Vadodara adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/…) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-…
Sanatçı: http://incompetech.com/
Kevin MacLeod sanatçısının Chee Zee Jungle – Primal Drive adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/…) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-…
Sanatçı: http://incompetech.com/
Kevin MacLeod sanatçısının Living Voyage adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/…) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-…
Sanatçı: http://incompetech.com/
Kevin MacLeod sanatçısının Chanter – Vadodara adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/…) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-…
Sanatçı: http://incompetech.com/
Kevin MacLeod sanatçısının Constance – The Descent adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/…) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-…
Sanatçı: http://incompetech.com/

Album: YouTube Audio Library

source

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!
×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to [email protected]

 

× Order Via Whatsapp?